Informacije o Vrtcu Ciciban

Vrtec Ciciban - podatki

Za Povrtmi 6
1275 Šmartno pri Litiji

Ravnatelj: Albert Pavli, prof.
Pomočnica ravnatelja:
Mojca Dragar, dipl. def. - logoped

Telefon: 01 8987 325 ali 041 316 360

Računovodstvo vrtca: Slava Murnc
Telefon računovodstva: 01 8900 160

O vrtcu

Vrtec Ciciban ni samostojna javna vzgojno-varstvena enota. Deluje pod okriljem javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Osnovne šole Šmartno.

Vrtec je na osmih lokacijah: glavna enota je v središču Šmartna in ima pet skupin. Dve skupini  delujeta še v prostorih šole, ena v gasilskem domu, ostale skupine pa imajo prostore pri zasebnikih.

Dnevni red

PRVO STAROSTNO OBDOBJE

5.30 – 8.00

Prihod otrok, sprejem, individualna igra in igra v manjših skupinah.

8.00 – 8.45

Priprava na zajtrk, zajtrk, nega.

8.45 – 9.45

Načrtovane in nenačrtovane dejavnosti in igra otrok z različnimi materiali glede na vremenske razmere na igrišču.

9.45 – 10.00

Sadna malica, napitek.

10.00 – 10.30

Različne vzgojno-izobraževalne dejavnosti, sprehodi, bivanje zunaj.

10.30 – 11.30

Priprava na kosilo, kosilo in priprava na počitek, nega.

11.30 – 14.00

Počitek, nega, mirne individualne dejavnosti.

14.00 – 16.30

Igra v manjših skupinah, popoldanska malica,odhod domov.

DRUGO STAROSTNO OBDOBJE

5.30 – 8.00

Prihod, sprejem otrok, različne dejavnosti v manjših skupinah.

8.00 – 8.45

Priprava na zajtrk, zajtrk.

8.45 – 11. 30

Načrtovane in nenačrtovane dejavnosti in igra otrok z različnimi materiali glede na vremenske razmere,  tudi na igrišču, sprehod, obiski zunanjih ustanov, bližnje okolice. Med igro imajo otroci ves čas možnost počitka, sadje in nesladkan napitek.

11.30 – 12.45

Priprava na kosilo, kosilo, priprava na počitek.

12.45 – 14.00

Sproščanje, možnost počitka na ležalnikih, umirjene dejavnosti.

14.00 – 16.30

Igra v manjših skupinah, popoldanska malica, odhod domov.

Obogatitvene dejavnosti in projekti

Obogatitvene dejavnosti izvajajo pedagoški delavci vrtca (vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljic). Ponujamo kakovostne, pestre in zanimive dejavnosti, ki popestrijo in obogatijo vsakdanje življenje otrok v vrtcu.

V letošnjem letu potekajo naslednji projekti:

• Zdravje v vrtcu,
  • Gozdno učno okolje,
  • Porajajoča se pismenost,
  • Varno s soncem.

Prisotnost otroka v vrtcu

Za otroke je izredno pomembno, da redno hodijo v vrtec. Celotno življenje vrtca temelji na ritmu in ponavljanju.

Starši so dolžni obvestiti vzgojiteljico o razlogih odsotnosti otroka in ponovno najaviti otrokov prihod.

V času šolskih počitnic je v vrtec vključenih manj otrok. Starši pred vsakimi počitnicami prijavijo otroka, ki bo v tem času obiskoval vrtec. Pomembno je, da vsi tisti straši, ki otroka prijavijo v varstvo, otroka tudi pripeljejo, saj je to potrebno za organizacijo dela in prehrane v vrtcu.

Ko otrok prične obiskovati vrtec lahko večkrat zboli. Razlog so predvsem nalezljive otroške bolezni in viroze. Bolan otrok naj ostane doma, saj lahko širi bolezen in okuži svoje vrstnike, poleg tega pa potrebuje počitek, mir, pozornost in skrbno nego, ki je v vrtcu ne more biti deležen v zadostni meri. Hkrati bi vas radi opozorili na prepoved nošenja zdravil v vrtec.