Vrtec Ciciban

Teden otroka

"Povabimo sonce v vrtec" je bila letošnja tema v tednu otroka, ki je potekalo od 2. do 8. 10. 2017.

Teden otroka temelji na obeležavanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna Skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne. Po priporočilih ZN se Svetovni dan otroka praznuje prvi ponedeljek v oktobru. (Vir: http://www.zpms.si/programi-in-projekti/teden-otroka/).

Tudi mi smo "iskali sonce pri Polžkih". V pravem pomenu besede smo ga odšli iskati v naravo (na travnik) - in našli smo ga! Sonce je "posijalo" tudi preko pravljic, ki smo jih brali o prijateljstvu. In takrat, ko smo bili prijazni in strpni drug do drugega. Še posebej je "sijalo", ko je eden izmed polžkov praznoval svoj 2. rojstni dan.

"Če dobro pomislimo, nam lahko sonce sije vsak dan posebej, le če gledamo skozi prave oči."

Galerija Polžki

Vrtec Ciciban