Napaka

Error the gallery with an id of: 4920 is not published

Spoznavanje, opazovanje in poslušanje ptic

V skupini Bučke smo se v januarju osredotočili na ptice v zimskem času. Najprej smo se pogovarjali, kaj vse že vemo o njih, ob tem pa izdelali plakat s pomočjo fotografij ptic, ki prebivajo v našem okolišu. V veliko pomoč nam je bila tudi literatura in ilustracije v zvočni knjigi Mala knjiga o pesmih vrtnih ptic tako pri likovnem ustvarjanju kot tudi pri opazovanju in poslušanju ptic na sprehodu v okolici in v gozdu. Naredili smo tudi ptičje pogače iz loja in semen. Odnesli smo jih v gozd in jih obesili na veje dreves, grma. Naredili bomo preizkus in si ob tem zastavili nekaj vprašanj: Ali bodo pogače okusne pticam?, Koliko so ptice pojedle?

Tema je bila otrokom zelo blizu, saj so se aktivno vključevali. Igrali smo se gibalno igrico Ptički v gnezda. Podrobneje smo spoznali sinico, taščico in vrabca in jih kasneje upodobili na likovnem izdelku. S pomočjo poslušane pravljice: Pisana ptičica (Sebastjan Pregelj) so dali otroci pobudo za ustvarjanje lutk in scene. Tukaj si lahko ogledate rezultate njihove domišljije.

Galerija Bučke