Obisk telovadnice

"Ko opazujemo otroka, postane popolnoma jasno, da se njegov um razvija s pomočjo  gibanja".

(M. Montessori). 

 

Strokovnjaki, ki proučujejo nevroznanost pravijo, da je gibanje ključni dejavnik razvoja in delovanja možganov ter procesov učenja. Gibanje aktivira možganske funkcije in tako učenje poteka kvalitetnejše ter bolj lahkotno. Gibanje aktivira in povezuje vse možganske podsisteme za učenje. Le-to ni zgolj kognitivni proces, ampak aktivnost celega telesa.

V tem vrtčevskem letu je prednostna naloga Vrtca Ciciban »Z gibanjem do učenja«. Naš cilj bo, da otroci preko aktivnih metod učenja in didaktičnih gibalnih iger aktivno sodelujejo in so vključeni v učnem procesu in gibanju.

Danes smo obiskali telovadnico v osnovni šoli Šmartno. Otroci so izredno uživali in bili gibalno aktivni, kaj več pa naj povedo fotografije.

 

Galerija Čebelice

Prijava/odjava uporabnika