Obisk telovadnice 2

Predšolsko obdobje je obdobje temeljnega  gibalnega razvoja, otrokov organizem je namreč najbolj dovzeten za vplive okolja prav takrat. Otrokove dejavnosti v prvih letih življenja so podlaga za kasnejše športne dejavnosti, hkrati pa vplivajo tudi na razvoj in oblikovanje njegovih sposobnosti, lastnosti, zmožnosti in značilnosti. To, kar zamudimo v najzgodnejšem razvojnem  obdobju, kasneje težko nadoknadimo. Zato otrokom budimo veselje do gibanja, kajti to je osnova za zdrav način gibanja tudi v prihodnosti.

Gibalni razvoj poteka od naravnih oblik gibanja do celostnih in skladnostno zahtevnejših športnih dejavnosti. Naravne oblike gibanja so se razvila in bila osvojena skozi evolucijo človeka. To so: plazenja, lazenja, hoja, tek, padci, plezanja, skoki, potiskanja in vlečenja, dviganja in nošenja, meti in lovljenja predmetov.  V bistvu predstavljajo gibalno abecedo človeka in so pomemben dejavnik otrokove gibalne izobrazbe.

"Gibalno abecedo" smo izvajali na različne načine v telovadnici.

 

Galerija Čebelice

Prijava/odjava uporabnika