Obvestilo staršem - od četrtka, 1. 4. 2021, bo pouk zopet potekal na daljavo

Spoštovani,

Vlada RS je 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in je bil včeraj objavljen v uradnem listu RS.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo.

V šoli bo za učence od 1. do 3. razreda organizirano NUJNO VARSTVO.

Nujno varstvo se organizira za učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) šoli predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

V primeru, da boste za učenca potrebovali nujno varstvo, to sporočite razredničarki še danes oz. najkasneje do srede, 31. 3. 2021, do 8. ure zjutraj. Sporočilu priložite tudi POTRDILO delodajalca, ki je v prilogi tega obvestila.

 

Ostanite zdravi in lep pozdrav!

Tomaž Rozina, ravnatelj

 

Prijava/odjava uporabnika