Mednarodni dan knjig za otroke

Ob mednarodnem dnevu knjig za otroke, ki ga praznujemo 2. aprila, je predsednik Drušva Bralna značka Slovenije, Marko Kravos napisal:

Takoj za dnevom lažnivih kljukcev, 1. aprilom, nastopi mednarodni, svetovni dan knjig za otroke.

Prav je tako. V teh dišečih, lepo okrašenih knjigah je 1001 resnica, tisoč občutkov in dogodivščin v davnini in do današnjih dni: pod soncem in pod žarki lune, iz mitskih korenin pod zemljo in iz sanjske preje, kjer je vse zlahka res, če prinaša dobro - in srečen konec.

Vsa velika literatura rase iz teh resnic prve otroške knjige, ki se napaja in poji ob toku prvinskega življenja. Od tisočerih zrn soli, tisočerih zrnc cvetnega prahu, iz rojev črk in besed na pisanem papirju. Naj nam bo v veselje: malim in velikim. Dajmo ga z veseljem deliti z drugimi v svoji bližini.

Berimo otroške knjige, da se bodo zgladile gube na čelu starega sveta.

 

Letošnjo poslanico, ki jo je napisala pesnica Margarita Engle si lahko preberete, če kliknete na: Glasba besed

Prijava/odjava uporabnika