Geografska olimpijada

V aprilu je potekalo državno tekmovanje iz geografije, na katerem je najvišje število točk dosegla JULIJA FERLAN iz 9. a razreda. S tem rezultatom se je uvrstila na geografsko olimpijado, ki bo potekala med 18. in 20. junijem 2021, preko spleta.

Država organizatorica je Srbija, na olimpijadi pa bo sodelovalo 14 držav, večinoma iz vzhodne in severne Evrope. Učenke in učenci osnovnošolske stopnje se bodo pomerili ločeno od srednješolcev, za oboje pa velja, da bo poleg znanja geografije potrebno pokazati tudi znanje angleščine.

Julija se, kljub drugim obveznostim, ki jih prinaša konec šolanja, že pridno pripravlja na tekmovanje. Mi pa ji želimo veliko uspeha in novih izkušenj, ki ji jih bo prinesla udeležba na olimpijadi EGEO 21.

Julija, navijamo zate!

 

Prijava/odjava uporabnika