EKSKURZIJA ZA 9. RAZREDE

Jesenski del ekskurzij v tem šolskem letu je že za nami. V petek, 17. 9. 2021, so učenci 9. razredov odšli na ekskurzijo na Gorenjsko. Čeprav se je dan začel  deževno, je že na Brezjah, kjer je bil prvi postanek, deževje prenehalo in dočakali smo lep sončen dan. Po malici so učenci prisluhnili kratki predstavitvi bazilike in naselja Brezje, nato pa se odpeljali v Vrbo, Prešernovo rojstno vas. Najdlje so se učenci zadržali v Radovljici, kjer je bil najprej ogled Čebelarskega muzeja in predstavitev življenja dramatika Antona Tomaža Linharta. Sledilo je terensko delo na Linhartovem trgu ter predstavitev nastanka in razvoja Radovljice. Z razgledišča na pomolu mesta pa so se seznanili z značilnostmi severozahodnega dela Ljubljanske kotline. Pa tudi za kakšen sladoled se je našel čas.

 

 

Prijava/odjava uporabnika