Gledališki kulturni dan - 9. razred

V petek, 13. maja, je za učence 9. razreda potekal kulturni dan, na katerem so spoznavali gledališče. Prvi dve šolski uri sta bili namenjeni pogovoru o mladinskem romanu Vinka Möderndorferja Kit na plaži. Učenci so razmišljali o drugačnosti, o sprejemanju le-te, o tabu temah, predsodkih ... Tisti učenci, ki so roman tudi prebrali, pa so na kratko predstavili glavne junake in temo romana. Osrednji del programa kulturnega dne je bila namreč istoimenska gledališka predstava, ki so jo na odru šolske avle uprizorili učenci gledališke skupine OŠ Brinje Grosuplje pod vodstvom mentorice Mateje Zupančič. Mladi igralci so na odru prikazali odlično igro ter dokazali, da talent in trdo delo prinašata uspeh.

Gledalci so bili nad izvedbo predstave navdušeni, po njej pa so lahko v pogovoru z ustvarjalci predstave iz prve roke izvedeli, kako predstava nastaja ter kakšne izkušnje so si mladi igralci pridobili skozi proces ustvarjanja in ob številnih uprizoritvah na različnih odrih.

Ob koncu smo se vsi strinjali, da je bilo gledališko dopoldne na naši šoli poučno in prijetno.

Prijava/odjava uporabnika