Dan jezikov

Ob dnevu jezikov so učenci šestega, sedmega, osmega in devetega razreda v šolski avli eno šolsko uro namenili materinščini. Spoznavali so pestrost slovenskih narečij. Najprej so se seznanili z nekaj teorije, tako so spoznali narečne skupine ter veliko število narečij znotraj vsake izmed njih. Ker na šoli poučuje tudi kar nekaj učiteljic, ki prihajajo iz različnih koncev Slovenije, nam je vsaka izmed njih v svojem narečju povedala kratko zgodbo. Učenci so tako lahko v živo slišali haloško, laško, sevniško, trboveljsko, škofjeloško, poljansko, gorenjsko in notranjsko narečje. Opazovali so različne zanimive besede, glasove ter intonacijo. Ob koncu so se vsi prisotni strinjali, da je govorjena narečna beseda izjemno zanimiva in slikovita ter da jo je potrebo gojiti in spoštovati. 

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika