Knjigobežnica

V okviru letošnjega nacionalnega meseca skupnega branja se je na naši šoli porodila ideja, da bi lahko pred šolo postavili knjigobežnico. Knjižna omarica, v kateri bodo učencem na voljo različne knjige, ki jih bodo lahko prebirali v prostem času, je tako pred kratkim dobila svoje mesto na hišici poleg igrišča, v bližini glavnega vhoda in avtobusne postaje. Načrt zanjo je izrisal učitelj Samo Škrabanja, v njej pa so v teh dneh že našle prostor prve knjige. Kdor na svojih domačih knjižnih policah nima dovolj prostora ali tam hrani že prebrane in odvečne knjige, je povabljen, da jih prinese v šolsko knjižnico, od koder jih bomo nameščali v našo novo bralno pridobitev - knjigobežnico.

Lahko pa posamezne prinešene knjige tudi sami pospravite vanjo, če vidite, da je v njej dovolj prostora. Upamo, da bo z novo pridobitvijo branje postalo še pogostejši način preživljanja prostega časa učencev. Naj branje postane dobra navada!