VDC na obisku v šoli

V okviru projekta Korak k Sončku naša šola že vrsto let sodeluje z Varstveno delovnim centrom Zasavje, Enota Litija. Vsako leto jih obiščemo in skupaj z osebami s posebnimi potrebami preživljamo prijetne urice ob aktivnostih, ki nam jih pripravijo.
Tokrat so bili oni naši gostje. Učenci 4. a in 4. b so jim v razredu pripravili prisrčen sprejem s pesmijo in sladko pogostitvijo. Uporabniki VDC so že odrasle osebe, ki so po mnogih letih spet sedli v šolske klopi. A le za kratek čas, saj smo jih kmalu povabili v šolsko telovadnico, kjer so se pridružili učencem pri spretnostnih igrah, jogi in namiznem tenisu. Učenci so se izkazali z lepim vedenjem, spoštovanjem  in empatijo do nekoliko drugačnih oseb, kar nas še posebej veseli.
Srečanje je uspelo, druženje je bilo zabavno. Spomladi jim bomo z veseljem vrnili obisk in tako prispevali kamenček pri vključevanju oseb s posebnimi potrebami v širšo družbo, in pri sprejemanju drugačnosti.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika