OD JAČECA DO ŽABE

Zaradi pripovedovanja otrok o opažanju žabjih mrestov v naravi sem se odločila, da manjši mrest prenesemo v učilnico in opazujemo razvoj paglavcev. V učilnici smo jim uredili bivalni prostor in opazovali njihov razvoj. Učenci so pokazali zelo velik interes ter skrb za naše nove prijateljčke. Že takoj naslednji dan smo skupaj odšli do potoka po svežo vodo, saj je za razvoj potrebno tudi skrbeti in seveda ni bilo malo dela. Vsak drugi dan smo morali akvarij očistiti, mrest preseliti v drugo posodo, kamne očistiti in zamenjati vodo. V naslednjih tednih dneh smo lahko opazovali, kako se je mrest začel spreminjati. Pred našimi očmi so se razvili mali paglavci s škrgami. Ker pa so bile pred nami tudi prvomajske počitnice smo se morali odločiti kaj bomo z malimi paglavci storili. Tudi paglavci so odšli na počitnice k učencu Andražu. Zanje je zelo lepo skrbel in po počitnicah jih je znova prinesel v šolo in za njih smo skupaj skrbeli.Ker so paglavci začeli hitro rasti, jih je bilo potrebno ustrezno nahraniti. Pravo poslastico za njih predstalja ribja hrana. Po 4 tednih in pol so se paglavcem začele razvijati zadnje noge. Dva paglavčka pa sta se že spremenila v žabici (še z repkom). Ko ima žabica že vse 4 noge se ji razvijejo pljuča in zato potrebuje prostor (velik kamen), da lahko hodi ven po zrak. Počasi se bo od naših žabic potrebno posloviti. Spustiti jih bomo morali v naravo, tja, kamor žabice spadajo. Poskrbeti je treba, da bomo žabice spustili v za njih varen prostor, kar pomeni, da jih bo potrebno spustiti v mlako, kjer ne živijo ribe. Same pa bodo morale poskrbeti, da jih za malico ne pohrusta kakšna štorklja, ki se že veselo vrača v naše kraje. Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Prijava/odjava uporabnika