Skrb za paličnjake

V mesecu marcu sta učence v šoli pričakala dva nova »sošolca« - FILIPINSKA PALIČNJAKA. Z zanimanjem smo si ju ogledovali in se odločili,  da bosta ostala pri nas v razredu ter postala del naše razredne skupnosti. Uredili smo jima insektarij in učenci so zanju pridno skrbeli. Iskali in prinašali so  liste robid, da so jih lahko nahranili. Pogosto smo jih med odmori opazovali, spoznavali in se zabavali. Včasih jih zjutraj nismo hitro našli med vejicami in listi, saj je njihova najbolj znana lastnost telesna oblika, ki posnema obliko posušenih vejic (palic) in po katerih so paličnjaki tudi dobili ime. Kdor je želel, se jih je lahko tudi dotaknil ali dal na roko. Paličnjaki imajo sposobnost nespolnega razmnoževanja. Samice izležejo jajčeca na tla, kjer nato mirujejo nekaj mesecev. Vsak dan čakamo na nove mladičke, toda zaenkrat jih še nismo dočakali. Paličnjaki so postali  del našega razreda in kar pogrešali bi jih, če jih ne bi bilo več. 

 

Prijava/odjava uporabnika