Tačkov festival v Litiji

Z učenci PŠ Štangarske Poljane smo se v petek, 10. 6. 2022, udeležili Tačkovega festivala v Litiji.

Z avtobusom smo se odpeljali do Litije, kjer smo si z razgledne točke ogledali pomembne stavbe v Litiji. Peš smo se naprej podali skozi mesto Litija in si ogledali kip Naceta Simončiča, kateremu je posvečen tudi Tačkov festival. Učenci so skozi podrobno razlago učiteljice Alenke spoznali Tačka in zgodovino Naceta Simončiča.

Podali smo se do Kulturnega centra na Stavbah, kjer smo si ogledali zelo zanimivo, predvsem pa poučno in s humorjem bogato gladališko predstavo: V knjigi skriti zaklad; v izvedbi Zavod enostavno prijatelji.

Po predstavi smo si ogledali še dresuro psa pomočnika in psa reševalca.

Seveda je ostalo še nekaj časa za malico in igro na igralih v tamkajšnjem parku.

Prijava/odjava uporabnika