ND V ARBORETUMU VOLČJI POTOK

V torek, 10. 5., smo šli v Arboretum Volčji Potok. Tam smo videli ogromnega psa iz rastlin. Ime mu je bilo Cvetko. Kmalu smo se ustavili, da smo pojedli malico. Nekateri so si razdelili tudi sladkarije. Ko smo pojedli malico, smo odšli do upravne stavbe, kjer nas je počakal vodič, po imenu Vasja. Najprej nam je pokazal drevo tisa. Povedal nam je, da je strupena in da te iglice lahko je samo srna, plodove pa ptice. Potem smo odšli do ribnika, kjer smo videli velike in male ribe, želve, racmane in race in čisto majhnega rakca. Po ribniku smo si ogledali štor drevesa, ki so ga uničile gobe razkrojevalke. Pokazal nam je koreninice ali laske s katerimi se gobe razmnožujejo. Ustavili smo se pri lipi. Vasja nam je povedal zgodbo o Martinu Krpanu. Nazadnje smo nahranili ribe in odšli na sladoled.

Minea Levačič 3.r

Prijava/odjava uporabnika