Ne spreglejte ...

 • Kviz: SLOVENIJA, MOJA DEŽELA

  Dragi učenci, spoštovani starši!

  Ob 30-letnici samostojne države Slovenije smo pripravili za vas nagradni šolski kviz o poznavanju naše domovine, njenih značilnosti, posebnosti in lepot. Vsak teden od 10. maja do 7. junija bo v spletni učilnici DNEVI DEJAVNOSTI dodana povezava do kviza s šestimi vprašanji, povezanimi s petimi naravnimi enotami Slovenije. Pet tednov po šest vprašanj je 30 vprašanj za 30 let naše države.

  Kviz lahko rešujete vsi učenci naše šole in starši – vpišete se z imenom in priimkom ter označite razred (starši kar razred svojega otroka). Prosimo vas, da vsak posamezni del kviza rešite le enkrat.

  V ponedeljek, 21. junija, bomo izžrebali tri dobitnike lepih knjižnih nagrad. Zanje se boste potegovali učenci, ki boste pravilno odgovorili na vseh 30 vprašanj.

  Prijazno vabljeni na popotovanje po naši lepi deželi!

  Več ...
 • 1

Korak k Sončku

Sprejemati sebe in druge, sprejemati vse, kar imamo skupnega, in vse, kar je drugačno od nas. S to mislijo se vsako leto znova že vrsto let trudimo uvajati med naše šolske klopi inkluzijo v pravem pomenu besede.

Projekt Korak k Sončku, ki poteka pod okriljem Zveze Sonček, je del tega procesa in na šoli ga izvajamo že nekaj let. Za sodelovanje smo se odločili, ker želimo našim učencem razširiti obzorja in duha. Želimo, da razumejo različnosti in znajo biti sočutni, da razumejo stisko drugega in znajo priskočiti na pomoč, kadar je potrebno. Pomembno se nam zdi, da razbijemo stereotipe o prevladujočih nesposobnostih ljudi s posebnimi potrebami in namesto njih izpostavimo njihove kvalitete. Za zgled postavljamo ljudi z različnimi posebnimi potrebami, ki so kljub hudim vsakodnevnim preizkušnjam optimistični, uspešni na določenem področju in polni življenjske energije. Ob njihovih zgodbah se zdijo tegobe zdravih ljudi skorajda malenkostne. Izvajanje tovrstnih vsebin deluje pozitivno tudi na medsebojne odnose učencev v šoli, saj verjamemo, da krepi njihovo strpnost.

S sodelovanjem v projektu imamo zelo pozitivne izkušnje. Trudimo se, da ga vsako leto malo nadgradimo, izvajamo različne aktivnosti in spoznavamo nove ljudi z različnimi izkušnjami.

Hajdeja Praprotnik, mag. prof. inkl. ped.

Prijava/odjava uporabnika