Lepo je dobiti pismo

Lepo je dobiti pismo. Lepo ga je tudi napisati in s tem nekoga razveseliti. Slovenska Karitas organizira akcijo, ki so jo opisali takole:

"Pozabili smo že kako lepo je dobiti ročno napisano pismo. V času, ko so zaradi epidemije okrnjeni socialni stiki, pa lahko tako pismo starejšim ali osamljenim še toliko bolj polepša dan. V teh časih pokažimo, da se dogajajo tudi lepe stvari! Širimo pozitivo! Skupaj zmoremo! Prostovoljce in ostalo širšo javnost vabimo, da prijavljenim starejšim oz. osamljenim osebam napišejo pismo in morda dodajo kakšno lepo risbo, čokolado ali kaj podobnega."

V pripeti povezavi lahko izveste več o akciji in toplo vabljeni k sodelovanju.

Področja delovanja

Učenci prostovoljci

• Obiskovanje starejših prebivalcev v okolici doma – druženje, pomoč pri manjših opravilih, skupna aktivnost
  • Medvrstniška pomoč pri učenju