Zbiramo zamaške - pomagamo Luki

Luka je radoživ, vedoželjen in nasmejan 14 – letnik, ki rad hodi v šolo. Zelo rad igra flavto in se zabava z vrstniki, vendar pa je pri tem oviran, saj ima cerebralno paralizo. Sam pove, da to ni bolezen, ampak stanje, ki mu otežuje življenje, predvsem na gibalnem področju. Ker so njegove mišice šibke, jih mora krepiti z intenzivnimi, vsakodnevnimi terapijami.
Starša se po najboljših močeh trudita, da Luku omogočita obiskovanje mnogih terapij, saj se zavedata, da bo le tako lahko napredoval, se uspešno šolal ter kasneje samostojno skrbel zase. To je velik finančni zalogaj, zato sta se odločila za zbiranje zamaškov. S prodajo le-teh bodo lahko zagotovili sredstva za pokrivanje stroškov potrebnih terapij, ki jih njihov družinski proračun ne zmore pokriti.
Zamaške zbiramo tudi na naši šoli. Prinesete jih lahko v vaš razred ali pa v zbirna mesta po šoli. Vsak zamašek šteje.

Področja delovanja

Učenci prostovoljci

• Obiskovanje starejših prebivalcev v okolici doma – druženje, pomoč pri manjših opravilih, skupna aktivnost
  • Medvrstniška pomoč pri učenju