Jedilniki

Jedilniki:

• Jedilnike planira vodja šolske prehrane v skladu s Smernicami zdravega prehranjevanja (predpisane v zakonu o šolski prehrani).
  • Jedilniki so raznovrstni in sledijo smernicam zdravega prehranjevanja, upošteva pa se tudi želje otrok.
  • Zadovoljtvo nad šolsko prehrano se spremlja sproti (preko učiteljic ter knjige pohval in pritožb v kuhinji), 2x letno (preko sestankov predstavnikov za prehrano, skupine za prehrano) ter anonimne ankete za starše.
  • V namen osveščanja o zdravem prehranjevanju šola izvaja veliko projektov in dejavnosti (šolska shema, tradicionalni slovenski zajtrk, vzgojno-izobraževalne dejavnosti, ki spodbujajo zdravo in kulturno prehranjevanje, ekološka tržnica...).
  • Potrebna je podpora staršev v obliki spodbujanja zdravega prehranjevanja doma in omejitvi denarnih sredstev, ki jih otroci potrošijo v bližnji trgovini za nezdravo hrano.

Dietna prehrana:

• Dietne obroke pripravljajo kuharice po navodilih vodje šolske prehrane.
  • Uveljavljanje diete je možno le s Potrdilom o medicinsko indicirani dieti za otroka, ki ga izpolnijo in potrdijo osebni pediatri ali klinični dietetiki (obvestilo ministrstva za zdravje).
  • Starši so dolžni izročiti potrdilo razredniku ali vodji šolske prehrane, če želijo, da se za njihovega otroka pripravljajo dietni obroki (obrazec za uveljavljanje diete).
  • Priprava dietnih obrokov se prične po razgovoru staršev z vodjo šolske prehrane, kuharico, ki pripravlja dietne obroke in razrednikom.
  • V primeru, da otrok diete ne potrebuje več, so starši ravno tako dolžni priložiti Potrdilo o ukinitvi medicinsko indicirane diete za otroka, ki ga ravno tako izpolnijo in potrdijo osebni pediatri ali klinični dietetiki (obrazec za ukinitev diete).
  • Kontakt vodje šolske prehrane (ga. Mateja Burgar): tel. št.: 01/89-00-174, , el. naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..