Geopestrost je za vsakogar

V petek, 6. 10. 2023, smo tudi na naši šoli obeležili mednarodni dan geopestrosti. Letos je potekal pod sloganom GEOPESTROST JE ZA VSAKOGAR. Že v tednu pred tem datumom smo na ogled v avlo postavili šolsko geološko zbirko, ki smo jo obiskali z vsemi učenci predmetne stopnje in poudarili pomen geopestrosti, ki je povsod okrog nas in tudi vpliva na življenje vsakega od nas.

S skupino učencev od 6. do 9. razreda pa smo se v petek udeležili tudi državne obeležitve, ki je letos potekala pri rudniku Sitarjevec. Strokovnjaki z različnih področij so pripravili pester nabor delavnic. Učenci so pokazali veliko zanimanja za predstavljene vsebine, nas pa še posebej veseli, ker so jih zelo pohvalili za znanje, ki so ga pokazali na teh delavnicah.