Obisk slovenskega šolskega muzeja

V četrtek, 7.10.2021, smo učenci 4.a razreda obiskali Slovenski šolski muzej v Ljubljani.  Kustos Matic nam je najprej predstavil zgodovino šolstva in nas vodil po muzejski razstavi. Zanimiv se nam je zdel osel, ki so si ga prislužili tisti, ki česa niso znali ali pa, ker so kršili pravila. Najbolj zanimivo doživetje pa je bila učna ura lepopisa, ki so jo v šoli nekoč uporabljali tudi naši dedki in babice. Poučevala nas je stroga učiteljica, ki je v roki držala šibo. Zahtevala je, da jo imenujemo gospodična, ji na vprašanja odgovarjamo v celih stavkih, imamo roke stalno za hrbtom in da vstanemo vsakič, ko smo vprašani. Učila nas je pisanja s peresom, ki smo ga namakali v črnilo. Kdor ni upošteval pravil, je moral klečat na koruzi ali pa mu je ukazala, naj sedi na oslu. Večrat je moral prebrati pravilo, ki ga je kršil. To pa še ni bilo vse. Dobil je tudi dodatno domačo nalogo in sicer pravilo je moral stokrat napisati. Dan v muzeju je bil poučen, zanimiva izkušnja in si ga bomo zagotovo zapomnili za vedno. 

                                                                               Skupen opis učencev 4.a razreda

 

 

 

Prijava/odjava uporabnika