Napoved dejavnosti

Ni dogodkov

Poletno obarvan teden

Pretekli teden smo si z otroki pričarali pravo morsko vzdušje. Otroci so dali idejo, da bi iz odpadnih kartonastih tulcev izdelovali morske živali. Nastali so čudoviti in unikatni izdelki.

Temperature so bile ves teden zelo visoke. V četrtek smo vse skupine v vrtcu, takoj po zajtrku, organizirale vodne igre. Prijetno je bilo opazovati neizmerno uživanje in veselje otrok.

">fotografije

Nogometni teden

V znamenju nogometne evforije smo tudi v vrtcu temu namenili teden nogometa.

Otroci so se cel teden pripravljali na pomembno petkovo tekmo, ki je potekala med dvema najstarejšima skupinama v vrtcu. Skupini sta se poimenovali Maline in Mavrice. Vsak dan so na igrišču igrali nogomet in vadili. Notranje motivacije za petkovo tekmo je bilo zelo veliko.

Mlajši otroci so izdelovali navijaške rekvizite za obe skupini. Vsi skupaj pa smo s tehniko trganka izdelali ogromno slovensko zastavo.

V tem tednu smo si ogledali tudi delček nogometne tekme med Slovenijo in Portugalsko. V mlajših skupinah pa so pripravili štrudelj in se na račun vseh malo posladkali.

V petek je prišel težko pričakovan dan, tekma. Pred začetkom tekme so imeli vsi otroci možnost streljati na gol in se preizkusiti v nogometu. Nato je sledila slovenska himna in začetek tekme. Otroci so bili navdušeni. Po končani tekmi smo razglasili neodločen izid tekme in s tem poudarili, da je v športu pomembna tudi zabava in dobra volja.

">FOTOGRAFIJE

Otroška folklorna skupina OŠ Šmartno, KUD Javorje

V sredo, 20. 6. 2024, je Otroška folklorna skupina, pod vodstvom Bernarde Smrekar, prišla na obisk k Škratkom in Palčkom. Prikazali so nam otroške ljudske igre, pesmi in ples. Predstavili so tudi oblačilno kulturo tistega časa. Program so z ljudsko igro in pesmijo popestrili tudi Škratki in Palčki. Druženje smo zaključili s skupnim plesom ob spremljavi harmonike Ine Femec.

Zaključni izlet Cici hribcev

V soboto, 8. junija, so naši Cici hribci za letošnje leto zaključili svojo dejavnost.

Na zadnji letošnji izlet so se na Čemšeniško planino odpravili s starši. Vzgojiteljici, ki sta spremljali otroke in starše, sta takole zapisali:

Otroke je zjutraj močno motivirala misel, da so na cilju odlična in vabljiva igrala, starše pa prelepa narava, razgledi in odlično vzdušje med prisotnimi.

Vsem udeležencem letošnjih Cici hribcev in strokovnim delavkam, ki so izvajale dejavnost, se iskreno zahvaljujem za udeležbo, zaupanje in pripravljenost.

Na snidenje naslednje leto!

Cicimaturanti

Danes smo v Vrtcu Ciciban slavnostno obeležili pomemben dan naših Cicimaturantov. V jeseni jih čaka novo obdobje. S skupnimi močmi so dokazali, da so več kot pripravljeni, saj so suvereno odgovorili na vsa zastavljena vprašanja. Mlajši otroci, so program popestrili z razigranimi nastopi. Za zaključek so naši Cicimaturantje predali simbole (ključ, kapo in zvezek spominov) naslednji generaciji.

POSNETEK

Galerija skupnih dogodkov