×

Napaka

Error the gallery with an id of: 5257 is not published

Tehniški dnevi v zadnjem tednu pouka

Zanji teden pouka je tradicionalno namenjen dnevom dejavnosti. Osmošolci so v ponedeljek spoznavali osnove arhitekture, računalniški program za načrtovanje Sketchup in izdelovali mostove iz tršega papirja z različnimi konstrukcijami. Ob koncu so z utežmi preizkušali, ali so mostovi kaj trdni. Najmočnejši je zdržal obremenitev s kar 19 kg uteži.

Sedmošolci so spoznavali obnovljive vire in učinkovito rabo energije, energetsko pismenost in oskrbo ter izdelovali modele vetrnih in sončnih elektrarn. Poleg tega so spoznali tudi delovanje in načrtovanje izdelkov za tiskanje s šolskim 3D tiskalnikom.

Šestošolci so odšli na oglarsko domačijo Brinovec, kjer so spoznali poklic in življenje oglarja. Sami so postavili kopo, risali z ogljem in se okrepčali s pravo oglarsko malico.

učitelji tehnike in tehnologije Bojana Lakić, Boštjan Pogač in Samo Škrabanja

Prijava/odjava uporabnika