Ne spreglejte ...

Kostanjev piknik v Štangarskih Poljanah

Danes smo preživeli nekaj zares prijetnih uric. Pouk smo zaključili že po 4. šolski uri, da smo lahko na šolskem igrišču izvedli še zadnje priprave na izvedbo kostanjevega piknika. Pripraviti je bilo potrebno prostor za ustvarjanje, kotiček za peko kostanja, točilni pult za žejne in omogočiti tudi prostor za igre.

Takoj po kosilu smo spremljali mini nastop našega otroškega pevskega zbora pod vodstvom zborovodkinje Rahele Sinigoj Fojkar. Sledilo ustvarjanje z naravnimi materiali - učenci so v skupinah izdelovali čudovite izdelke, ki jih bomo učiteljice z veseljem in ponosom razstavile na prireditveh, ki so še pred nami v letošnjem šolskem letu. Medtem je že dišalo po kostanju, ki ga je tudi letos pekel g. Kralj, v pomoč pa mu je bila ga. Helena Lokar Femec. Učenci so se posladkali z njim, grla pa so osvežili z okusnim domačim jabolčnim sokom.

Na piknik je prišlo tudi nekaj mlajših in starejših bratov in sester in lepo število staršev. Letos so zbrali več poguma kot običajno, veliko se jih je pridružilo našim učencem pri igri med dvema ognjema. Bravo!

Vzdušje je bilo ves čas zelo prijetno, umirjeno, a vendar igrivo in polno pričakovanj, in prepričana sem, da so tako otroci kot njihovi starši odnesli domov za spomin množico lepih vtisov. A tudi učiteljice, zagotovo.

Hvala vsem sodelujočim za pomoč pri izvedbi piknika - tudi kolegicama učiteljicama!