Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 18. 11. 2022, smo obeležili dan slovenske hrane in spremljajoči tradicionalni slovenski zajtrk s sloganom "Zajtrk z mlekom - super dan!"

Učenci so najprej pozajtrkovali, nato pa so v okviru naravoslovnega dne na šoli in tudi izven nje potekale različne dejavnosti.

Na predmetni stopnji so učenci šestih razredov poizvedovali o tradicionalnih slovenskih jedeh, kruhu ter žitaricah in nekaj jedi tudi pripravili. Učenci sedmih razredov so se odpravili na ogled sirarne Sešlar, kjer so si ogledali pripravo sira ter degustirali mlečne dobrote. Učenci osmih razredov so izvedeli nekaj več o hrani, vonju in okusu, temo so jim predstavili zunanji izvajalci mikrobiologije, učenci devetih razredov pa so v zdravstvenem domu Litija izpopolnjevali svoje znanje prve pomoči.

Tudi na razredni stopnji so potekale dejavnosti, ki spodbujajo zdravo in kulturno prehranjevanje.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika