Tom potuje, otroke obiskuje

Kdo še ni slišal za TOM telefon? Zagotovo vsi.

Morda pa ne veste, da je  TOM edini splošni telefon za otroke in mladostnike v Sloveniji. Poleg tega, da je anonimen, zaupen in brezplačen je dostopen tudi preko različnih kanalov. Svetovalce lahko otroci in mladostniki dosežejo poleg telefona tudi preko e-pošte ter spletne klepetalnice.

Da bi učencem čimbolj približali uporabo TOM telefona, smo se letos pridružili akciji TOM POTUJE, OTROKE OBISKUJE. TOM-ov nahrbtnik bo na naši šoli gostoval 14 dni in učence spodbujal, da se lahko nanj  obrnejo vsakič, ko imajo kakšno vprašanje, dilemo, potrebujejo pogovor, ...

Kadar smo žalostni, jezni, razočarani… nam pogovor lahko pomaga, da se počutimo lažje, se razbremenimo, umirimo in dobimo občutek, da v stiski nismo sami. S pogovorom problem pogosto postane manjši, bolj obvladljiv, stvari, ki so se prej mogoče zdele nerešljive pa postanejo rešljive.

Nagovor predsednika TOM telefona:  https://www.youtube.com/watch?v=bBTgVV6Vk-4