Generacija rešuje življenja

V sredo, 7. 2. 2024 je na naši šoli potekal projekt "Generacija rešuje življenja", ki je bil predstavljen učencem sedmega in osmega razreda. Projekt je organizirila NMP Litija.  Učenci devetega razreda so imeli ND v ZD Litija, kjer jim je bilo na delavnicah prikazano izvajanje temeljnih postopkov oživljanja. Projekt je zelo pomemben za učence in vse nas, saj smo se seznanili s praktičnim prikazom oživljanja, kjer smo lahko pridobili znanje, ki rešuje življenje. Namreč v Sloveniji vsak dan povprečno 4 ljudje doživijo srčni zastoj, najpogosteje v domačem ali delovnem okolju, v prisotnosti očividcev. Če bi očividci srčnega zastoja  pričeli nemudoma z izvajanjem temeljnih postopkov oživljanja (TPO), še pred prihodom reševalcev, bi lahko rešili dva do štrikrat več življenj. Možganske celice začnejo odmirati že 3 do 5 minut po srčnem zastoju. Čas do prihoda reševalcev na kraj dogodka pa je običajno mnogo daljši.

Znanje si je skupaj z učenci  pridobival tudi šmarski župan Blaž Izlakar.

Na šoli učencem še ponudimo  krajši tečaj prve pomoči, kjer se pripripravljajo med drugim tudi na tekmovanje iz znanja prve pomoči, ki ga organizira RK Litija. 

 

 

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika