Kulturni dan - Speculum Artium

Devetošolci v prvih tednih šolskega leta z veliko žlico zajemajo nova znanja z vseh koncev Slovenije. Tako so se danes, 20. 9. 2024, odpravili v Delavski dom Trbovlje, kjer so si ogledali festival Speculum Artium

Festival Speculum Artium 2024 je preplet sodobne tehnologije, umetnosti in virtualne resničnosti, ki poteka med 18. in 21. septembrom v Delavskem domu Trbovlje. Dogodek raziskuje, kako tehnologija danes omogoča izkušnje, ki so bile nekoč zgolj plod domišljije, zdaj pa postajajo realnost. Festival ponuja več kot 27 del domačih in tujih ustvarjalcev. Na ogled so postavljena dela priznanih slovenskih umetnic, pa tudi številni mednarodni avtorji iz Nemčije, Japonske, Danske, Kolumbije in drugih držav.