Spletno nasilje - predavanje in delavnice

Teden otroka® je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1954. Vsako leto se začne na prvi ponedeljek v oktobru in traja do nedelje istega tedna. Letošnja tema je Otrok, nepopisan list.

Otroci so, kot nepopisan list papirja, izjemno dovzetni za vplive okolja, še posebej vrstniških odnosov. Na šolo smo povabili kriminalistki Bojano Kračan in Nino Mezinec iz Kriminalistične uprave ter policista Andreja Hrupa iz PU Litija, ki so izpostavili pomen zgodnjega prepoznavanja in preprečevanja spletnega nasilja, saj negativni vplivi lahko močno zaznamujejo otrokov razvoj in samopodobo. Učenci od 6. do 9. razreda so bili njihovi pozorni poslušalci.

Naš cilj je bil, da učenci razumejo svojo vlogo v ustvarjanju varnega šolskega okolja ter da se znajo zaščititi pred nasiljem in poiskati pomoč, kadar je to potrebno. Verjamemo, da bodo s svojo večjo ozaveščenostjo prispevali k boljši medsebojni povezanosti in spoštovanju.