Uspeh raziskovalca Luka na državnem srečanju

V ponedeljek, 20. 5., je na gimnaziji Murska Sobota potekalo državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije, na katerega se je uvrstil devetošolec Luka Tomažin.

V kategoriji astronomija in fizika je strokovna komisija izmed širšega izbora dvanajstih izbrala šest nalog za državno srečanje. Že uvrstitev na državno srečanje je velik uspeh, s čimer je sebi, vrstnikom in učiteljem dokazal, da se lahko s trudom in vodenjem veliko doseže. Raziskovalna naloga z naslovom Leti, leti ... Leti? na temo vplivov sil na letenje je pritegnila precej zanimanja, Luka jo je odlično predstavil in po odločitvi strokovne komisije dosegel srebrno priznanje, za kar mu iskreno čestitamo.

Državnega srečanja se je udeležilo okoli 500 osnovnošolcev in skoraj 400 srednješolcev, ki so predstavljali naloge z enaindvajsetih strokovnih področij. Čudovito je bilo videti toliko motiviranih in talentiranih mladih, ki imajo željo dosegati najboljše rezultate in so velik zgled ostalim.

Mentor Samo Škrabanja