Uspeh devetošolcev na pesniškem natečaju

Ponovno se naša šola lahko pohvali z odličnim uspehom devetošolcev!

Na priznanem pesniškem in pripovedovalskem natečaju Župančičeva frulica so se letos med najboljšimi osnovnošolskimi pesniki predstavili Lea Vavtar, Brin Palčič in Živa Toplak, vsi iz 9. B. Živa Toplak se je uvrstila celo med 5 finalistov in s tem še kronala svoj uspeh, ki ga je dosegla marca na Roševih dnevih!

Vse pesmi je v šifrirani obliki ocenjevala strokovna komisija v sestavi: Igor Divjak, literarni kritik in prevajalec, Darja Pavlič, profesorica slovenske poezije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani in Veronika Dintinjana, pesnica in prevajalka.

Z naše šole sta z odličnimi pesmimi sicer sodelovala tudi Brina Femec in Jan Petrič.

Vse sodelujočim pesnicam in pesnikoma želimo svežih perspektiv, igrivih besednih izletov v neraziskane pokrajine človeške duše in mnogo prihodnjih, še nevid(e)nih stvaritev!