Tehniški dnevi v juniju

V zadnjih dneh pouka vsako leto izvedemo tehniške dneve in na malo drugačen način predstavimo učne vsebine ter si kaj ogledamo.

Devetošolci, ki so obiskovali izbirni predmet robotika v tehniki, so v začetku junija v podjetjih Kopit in Kovikor predstavili donirana robota ter si ogledali podjetji.

V zadnjem tednu pouka so si šestošolci ogledali pripravo oglarske kope na oglarski domačiji Brinovec na Dolah.

Sedmošolci so spajkali enostavno električno vezje in oblikovali ohišje za namizno svetilko.

Osmošolci pa so si ogledali podjetja Herz, Kopit in Kovikor, ki obdelujejo kovine in v praksi videli obdelovalne postopke ter moderen način obdelave kovin.

Učenci so v praksi spoznali poklice in podjetja ter se preizkusili v izdelavi enostavnih izdelkov, kar je malo popestrilo zadnje dni pouka.