Celjski sejem - Altermed

V petek, 15. marca 2024, se je naša šola v okviru programa Ekošola predstavila na sejmu Altermed v Celju. Pripravili smo razstavni prostor z naslovom Vrt nam daje hrano -  lokalno je idealno.

Obiskovalcem smo predstavili vrt in jih podučili o pomenu lokalno pridelanih živil. Pri pouku sodobne priprave hrane in načinov prehranjevanja smo tekom šolskega leta pripravljali različne jedi in napitke, ki vsebujejo lokalno pridelano zelenjavo, sadje in zelišča, pridelana tudi na šolskem vrtu. Za degustacijo smo pripravili metin sirup z malino, jogurtovo pecivo s korenčkom in grisine z rožmarinom. Obiskovalcem sejma smo poklonili tudi nekaj sadik lubenic in paradižnika, ki so jih zasadile učenke predmeta načini prehranjevanja, nekaj pa smo jih seveda prihranili tudi za šolski vrt.

Ogledali smo si tudi bogato ponudbo ostalih razstavljalcev.