Predstavitev V.I.P. Športnega kluba Ivančna Gorica

Minuli konec tedna, v četrtek, 12. 9., in v petek, 13. 9. 2024, smo imeli v športni dvorani dva gosta. Predsednik kluba, g. Simon Stopar in podpredsednik, g. Slavko Malnar, sta prišla učencem in učenkam naše šole, od 5. do 9. razreda, predstaviti delo v njihovem atletskem klubu. Ure vadbe atletike z atletsko abecedo in tekom čez ovire, je na zabaven način izpeljal g. Slavko Malnar, trener, ki poučuje vse atletske discipline in kot trener deluje od leta 1980. Kljub samo 10 – mesečnemu obstoju, imajo že nekaj državnih prvakov, ekipni uspeh deklet U16 z 8. mestom ter podprvaka v mnogoboju.

Atletika je podlaga vse za športe, predvsem s ciljem motorike. Uči organiziranost, samodisciplino in vztrajnost. Športni klub V.I.P. Ivančna Gorica vabi k vpisu vse zainteresirane (https://klubvip.si/2024/08/21/vpisi-2024-2025/). Najbolj navdušeni učenci in učenke so s seboj domov odnesli tudi letake, kjer najdete več informacij. Letaki so na voljo tudi v kabinetu športa. Ob zadostnem številu zainteresiranih otrok, bomo v Šmartnem razpisali termin za obiskovanje treningov atletike.