Ujeli smo škrata

Miške v letošnjem letu sodelujemo v projektu Naša mala knjižnica, v okviru katere smo spoznali slikanico italijanskega pisatelja A. Lota Ujel sem škrata. Skupaj smo izdelali lutko - škratka, ki smo ga poslali v partnerski vrtec - Vrtec Mojca v Ljubljani. Od tam pa smo tudi mi prejeli prav poseben paket, v katerem se je skrival škratek, ki so ga izdelali tamkajšnji otroci. Res je prav poseben občutek, ko skupina prejme čisto pravo poštno pošiljko.

Izmenjavo škratkov smo izkoristili za spoznavanje poklica poštarja, v okolici vrtca smo opazovali hišne številke in poštne nabiralnike. V igralnici smo uredili poseben kotiček - pošto. Uspeli smo se slikati s poštarskim vozilom, ki smo ga srečali med sprehodom in tudi obiskati pošto. Očka enega izmed otrok nam je prišel pokazati čisto pravo zbirko poštnih znamk.

Izdelali smo tudi svoj pravljični stol, na katerem sedaj otroci predstavljajo svoje dogodivščine s škratkom, ki skupaj z bralnim nahrbtnikom potuje od družine do družine.

Galerija Miške

Prijava/odjava uporabnika