Vrtec Ciciban - podatki

1275 Šmartno pri Litiji

Poslovni čas Vrtca Ciciban
od 5.30 do 16.30 za vse enote

Ravnatelj: Tomaž Rozina, prof.
Pomočnica ravnatelja:
Maja Toplak Primc, prof. mag. predš. vzgoje

Telefon: 01 8987 325 ali 041 316 360

Računovodstvo vrtca: Slava Murnc
Telefon računovodstva: 01 8900 160

O vrtcu

Prvi začetki organiziranega varstva v Šmartnem segajo v leto, ko se je zaradi širitve usnjene industrije in vedno večjega zaposlovanja staršev v Šmartnem, pokazala potreba po organiziranem varstvu otrok. V prostorih zadružnega doma, sedanjega Kulturnega doma, se je predšolska vzgoja izvajala v dveh oddelkih.

Zaradi vedno večjega zaupanja v vrtec in predšolsko vzgojo, prostorske zmogljivosti niso več zadoščale za novo vpisane otroke. Tako so leta 1977 odprli nov vrtec - Ciciban.

Vse do konca leta 2007 je vrtec organizacijsko deloval pod okriljem Vzgojno-varstvene organizacije Litija. S 1. januarjem 2008, se je vrtec uradno pripojil k Osnovni šoli Šmartno.

Danes vrtec deluje na 9 lokacijah: glavna enota je v središču Šmartna in ima 5 skupin. 2 skupini  delujeta v prostorih kulturnega doma, 1 v gasilskem domu, 2 v PŠ Primskovo, 1 v prostorih nekdanje PŠ Javorje, ostale skupine pa imajo prostore pri zasebnikih.