Napaka

četrtek, 21. 3. 2024: Babice in dedki - Miške
torek, 26. 3. 2024: Babice in dedki - Lunice
torek, 26. 3. 2024: Babice in dedki

Drugi dan bivanja v naravi

Drugi dan bivanja v naravi na Debelem Rtiču je minil v znamenju igre z nestrukturiranim materialom.

Nestrukturirani materiali predstavljajo dobro izhodišče za prvi stik otrok v vrtcu z
naravno in po človekovih željah in potrebah zasnovano okolico. Otroci so radovedni in preko čutil raziskujejo ter spoznavajo
(predvsem s tipanjem in okušanjem). Tako materiale sami raziščejo, hkrati pa je to tudi
začetek tehničnega in tehnološkega opismenjevanja.

Večino časa smo namenili igri ob morju. V plitvini morja in ob pljuskanju valov so otroci pretakali vodo, kopali jarke, iskali školjke, ...

Spoznali smo tudi okolico Debelega Rtiča. Obiskali smo sosednji kamp, se odpravili na sprehod med vinogradi in spoznali vsa igrala. Preizkusili smo se tudi v lokostrelstvu ter seveda, namočili noge.

Galerija skupnih dogodkov