Obisk med. sestre: GENERALKA PRED VSTOPOM V ŠOLO

V ponedeljek, 4. 3. 2024, nas je obiskala medicinska sestra Petra iz ZD Litija. Za nas je pripravila prav posebno in koristno "predavanje". Otrokom je predstavila, kako bo izgledal in potekal njihov sistematski pregled pred vstopom v šolo. Preko igre je otrokom demonstrirala, kaj vse jih tam čaka. Pokazala jim je pripomočke, ki jih uporablja na sistematskem pregledu zdravnik. Otroci so se lahko preizkusili v vlogi pacienta.

Pogosto se pri otrocih na sistematskih pregledih pojavlja stiska. Najpogosteje se ta pojavi, ker otroci ne vedo, kaj pričakovati. Največji strah je prisoten pri cepljenju. Zato je med. sestra otrokom najbolj podrobno prikazala ravno potek cepljenja. Na koncu pa so vsi dobili štampiljke za pogum.

Otroci so bili nad njenim obiskom navdušeni. Po obisku smo na pobudo otrok izdelali zdravniški kotiček, svoje zdravstvene kartice in kartoteko. Kotiček vsakodnevno nadgrajujemo.

">.

Galerija Petelinčki