Po kruhu mi diši ...

Miške smo v mesecu novembru spoznavale zanimive reči o kruhu: vsak dan smo beležili, kakšen kruh imamo za zajtrk, kakšne barve in okusa je. Spoznali smo, katere sestavine potrebujemo za peko kruha. Odpravili smo se v trgovino po sestavine in vsak izmed nas je lahko spekel svojo žemljico iz bele moke. Preko različnih knjig in posnetkov smo si ogledali, kako so sejali in želi pšenico nekoč in danes, kako nastane moka in iz nje kruh. Izdelali smo si svojo krušno peč in skupaj oblikovali nov igralni kotiček v igralnici - pekarno. Iz slanega testa smo oblikovali svoje štručke, rogljičke, pletenice ... Igrali smo se tudi zabavno otroško ljudsko igro Ali je že kruh pečen?, z otroki iz sosednje skupine pa smo skupaj zaplesali ob pesmi Ob bistrem potoku je mlin. Zelo prijetno nam je bilo tudi ob tradicionalnem slovenskem zajtrku, ki je letos potekal pod sloganom Kruh za zajtrk - super dan. Za nami je poučen in zelo zabaven mesec.

Galerija Miške