Izvajanje pomoči

V vrtcu pomoč otroku poteka v skladu z individualnim načrtom pomoči družini in zapisnikom multidisciplinarnega tima Centra za zgodnjo obravnavo. Lahko se izvaja tudi pred izdelavo individualnega načrta ali zapisnika multidisciplinarnega tima, če strokovna skupina za zgodnjo obravnavo v vrtcu oceni, da je to potrebno.

V vrtcu se oblikuje strokovna skupina za zgodnjo obravnavo. Člani strokovne skupine za zgodnjo obravnavo v vrtcu so svetovalni delavec, strokovni delavci v oddelku in strokovni delavec za zgodnjo obravnavo (specialni pedagog, logoped), ki redno sodelujejo s koordinatorjem v Centru za zgodnjo obravnavo.

Strokovna skupina za zgodnjo obravnavo na podlagi individualnega načrta pomoči družini in zapisnika centra za zgodnjo obravnavo za vsakega otroka in družino določi okvirno letno vsoto ur, ki jih tak otrok potrebuje in glede na svoje kadrovske zmožnosti. Pomoč v našem vrtcu zagotavljata specialni pedagog in/ali logoped.