Aktivno učenje

V vrtcu se vsakodnevno trudimo otrokom zagotavljati največjo mero varnosti, vzgoje in ustvarjati pogoje za aktivno učenje. Za igro niso vedno potrebne igrače. Otrokom je veliko bolj privlačno in zanimivo vse ostalo. Škatle, naravni material, obuvanje in sezuvanje copat itd. Spodbujamo, da čim več storijo sami (seveda ob naši pomoči). Spodbujamo prijateljstvo, prepoznavanje imen in stvari drug drugega. Nekateri otroci nam že pomagajo pri manjših opravilih, npr. razdelijo lončke pri malici, prinesejo stvari za katero prosimo. Otroci zelo radi sodelujejo pri bibarijah (prstne igre) in poslušajo pripovedovanje zgodb. Spoznali smo zgodbi Jabolko (A. Štefan) in Pod medvedovim dežnikom (S. Makarovič). Pomembno je, da se vsebine vsakodnevno ponavlja, saj le te večkratne ponovitve prinesejo občutek varnosti ob poznani vsebini in omogočajo zapomnitev določenih delov. Za nami je tudi prvi manjši sprehodek z našo Bibo (vrvico). Te manjši sprehodi nam omogočijo, da se razgibamo še kje drugje in ne samo na našem igrišču. V novembru smo imeli tudi slovenski tradicionalni zajtrk, obiskal pa nas je tudi g. Baš, ki nam je zaigral na harmoniko. Žal pa je bilo v tem času zaradi bolezni prisotnih  le malo otrok. Pred nami je veseli december in z njim povezane aktivnosti in dogodki. Poskrbeli bomo, da ga bomo preživeli čim lepše.

Galerija Zvezdice